Talentovaný Daniel Kapitán zo speváckej súťaže The Voice Česko Slovensko okamžite očaril porotu aj divákov svojím spevom a prejavom. Mladý muž sa ale dostal na psychické dno, pričom všetko spôsobila nepríjemná súhra okolností….

Daniel Kapitán si v súťaži The Voice okamžite získal celú porotu aj množstvo divákov, ktorí ho dokonca tipujú na víťaza celej šou. Mladý talentovaný muž so zamatovým hlasom a nádherným spevom to však napriek speváckemu daru od Boha nemá v živote vôbec ľahké.

Pred približne dvomi rokmi sa dostal až na samé psychické dno: “Moje ochorenie sa začalo prejavovať, keď mi zomrel otec. Začal som mať stavy úzkosti. Pridali sa k tomu problémy s komunikáciou s novými ľuďmi,“ odhaľuje pre Nový Čas spevák. Keď si uvedomil, že sa necíti dobre, nechal sa hospitalizovať v bratislavskej nemocnici, kde mu povedali šokujúcu diagnózu: schizofrénia.

Daniel sa však nevzdáva a so svojím ochorením bojuje, ako vie. Navštevuje pravidelne lekárov, ktorí mu vpichujú injekcie s účinkom trvajúcim celý mesiac. Nadaný mladý muž priznáva, že diagnóza mu spôsobuje najmä problémy v komunikácii a sústredení sa, no práve hudbu považuje za najlepší liek: “Najviac mi pomáha hudba, je pre mňa terapiou. Choroba ma naučila pokore a vážiť si rodinu. Vzala mi môj starý spôsob života a veľa kamarátov. Ale ukázali sa, naopak, tí praví,“ prezrádza Daniel, ktorý dúfa, že bude môcť vďaka súťaži The Voice predstaviť aj svoje vlastné skladby a texty.

Daniel začal trpieť po smrti otca úzkosťami, napokon mu diagnostikovali schizofréniu
Jeho najlepšou terapiou je hudba

Zdroj: cas.sk │ Foto: Instagram, YouTube