Je to iba pár dní, čo syn moderátora Televíznych novín Jaroslava Zápalu (52) musel čeliť agresívnemu útoku. Matúš sa totiž dostal do konfliktu s neznámym vodičom, ktorý bol presvedčený, že mladíkova jazda ho ohrozila na živote. Nasledovala brutálna bitka, ktorá dostala mladého Zápalu do nemocnice a zdá sa, že jeho zdravotné problémy iba začali.

Matúš Zápala sa prednedávnom dostal do život ohrozujúcej situácie. Neznámy vodič sa rozhodol nerozvážne šoférovanie mladíka vyriešiť päsťami. ,,Ale on bol schopný ho zabiť. On ho mlátil hlava-nehlava, nebol príčetný,“ opísali incident svedkovia pre markizu.sk. Syn známeho moderátora skončil s dvojitou zlomeninou sánky, rozrazenou perou a trpí veľkými bolesťami hlavy.

Lekári zhodnotili, že bude nutná operácia, ktorú naplánovali. Zdravotný stav Matúša sa však náhle zhoršil, pričom musel byť hospitalizovaný na oddelení stomatologickej chirurgie v Bratislave. Uplynulú stredu tak musel podstúpiť zložitý zákrok, pri ktorom mu museli čelusť zafixovať k sebe drôtom, pričom mu hrozí aj strata zubov.

Jaroslav Zápala sa však proti konaniu neznámeho muža rozhodol zasiahnuť. ,,Na muža, ktorý dokaličil môjho syna, sme podali trestné oznámenie,“ uviedol pre cas.sk. Agresívny vodič tak čelí trestnému stíhaniu vo veci prečinu výtržníctva v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. V prípade, ak sa potvrdí ťažká ujma na zdraví, mu hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: markiza.sk, Facebook/Matúš Zápala