V slovenskom športe dochádza k viacerým zásadným a nečakaným zmenám. Len v sobotu odohral svoj posledný zápas v drese číslo 37 Martin Škrtel. V pondelok prišiel so šokujúcou informáciou pre športovú verejnosť aj legendárny Marek Hamšík.

Slovenská futbalová hviezda Marek Hamšík ohlásila koniec vo futbalovej reprezentácii. Športovec to uviedol v pondelok na svojej webovej stránke. „Nebolo to jednoduché, dlho som rozmýšľal, no po pätnástich rokoch som sa rozhodol uzavrieť významnú a nádhernú časť mojej futbalovej kariéry,“ napísal fanúšikom.

Hamšík prezradil, že je na svoju športovú cestu pyšný a neskrýva dojatie nad tým, že mohol byť pri všetkých najväčších úspechoch našej reprezentácie. „Bolo pre mňa veľkou cťou viesť vo viac ako päťdesiatich dueloch národný tím Slovenska aj ako kapitán. Reprezentovať moju krajinu som vždy bral ako obrovskú česť, zodpovednosť a snažil sa vždy vydať zo seba všetko pre našich fanúšikov,“ vylial si srdce.

Marek si zaspomínal aj na krásne chvíle, kedy mohol pred zápasom spievať slovenskú hymnu a pozorovať fanúšikov s vlajkami. Bola to podľa jeho slov tá najväčšia motivácia. Na záver sa poďakoval všetkým v tíme: „Ďakujem všetkým trénerom, spoluhráčom a realizačným tímom, s ktorými som mal tú česť pracovať a spolu sme sa snažili robiť všetko pre úspech slovenského futbalu,“ odkázal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: marek-hamsik.skFoto: FB/Marek Hamsik