Parlamentné voľby 2020 spôsobili na politickej scéne poriadny prevrat. Zmena z ľavicovej na pravicovú vládu, odchod lídrov strán, vyjadrenie porazených politikov i obvinenia voči médiám. Najnovšie sa však história opakuje, keďže už dochádza aj k prezliekaniu kabátov.

Pre mnohých voličov bolo veľkým sklamaním, keď sa koalícia PS/SPOLU nedostala do parlamentu, nakoľko získala 6,96 % hlasov, no strany mali určené 7-percentné kvórum. Jedným z prvých politikov, ktorý oznámil 4-ročnú pauzu od politiky, bol Jozef Mihál, spoluzakladateľ strany SPOLU.

Expert v oblasti daní a odvodov však pred pár hodinami poriadne prekvapil Slovákov. ,,Áno, vraciam sa do SaS. S pokorou, verím, že po volebnej porážke posilnený a ešte skúsenejší. Snáď svojimi znalosťami pomôžem, po 12 rokoch vlád Fica a Pellegriniho je čo naprávať,“ vyhlásil na sociálnej sieti.

Zdá sa, že Mihála zlákala návratom do svojej materskej strany chuť moci. V roku 2017 totiž SaS po ôsmich rokoch opustil, pričom verejne kritizoval konanie predsedu strany. ,,Myslím si, že každému pozorovateľovi politickej scény je jasné, že Richard Sulík ťahá SaSku mimo liberálnych vôd niekam úplne inde. Ja sa cítim ako pravicový liberál, a to liberálne sa zo SaSky stráca,“ nechal sa počuť v minulosti.

Iróniou je, že názory Sulíka či opatrenia SaS sa v priebehu posledných rokov vôbec nezmenili. Je však zrejmé, že bývalý minister chce byť súčasťou pravicovej vlády bez ohľadu na to, ako veľmi kritizoval v minulosti stranu, ktorej je opäť členom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Daňové a odvodové tipy Jozefa Mihála  |  Foto: Facebook/Daňové a odvodové tipy Jozefa Mihála, Sloboda a Solidarita, Richard Sulík