Najväčšie sklamanie zrejme prežíva koalícia Progresívne Slovensko a Spolu. Napriek tomu, že sa tieto strany snažili pôsobiť skromne, príliš sa im to nedarilo a s radosťou sa označovali za lídrov pravice. V týchto chvíľach je však isté, že pozvánku na vstup do parlamentu nedostali.

Po zverejnení oficiálnych výsledkov parlamentných volieb 2020 neskrýval svoje sklamanie líder strany Spolu Miroslav Beblavý ani šéf progresívcov Michal Truban. Pre koalíciu PS/Spolu totiž platilo 7-percentné kvórum, ktoré nedosiahli. Napokon sa museli zmieriť s výsledkom 6,96 % hlasov, čo činilo 200 780 hlasov.

V dnešných (2. marca) ranných hodinách bola zorganizovaná tlačová beseda, kde predseda Štatistického úradu SR Alexander Ballek uviedol, že koalícií chýbalo pre vstup do Národnej rady SR presne 926 hlasov. PS/Spolu však dominovala vo volebnom okrsku, ktorý tvorili hlasujúci zo zahraničia.

Je zrejmé, že ,,péeska“ doplatila na svoje sebavedomé vystupovanie, predovšetkým v prípade Michala Trubana, ktorý sa už pripravoval na pozíciu premiéra. Politici však začali hovoriť aj o nových daniach, ktorými by potrestali zlých majiteľov starých áut či milovníkov fastfoodu. Spomedzi prospešných zmien pre spoločnosť sa tak objavili aj tieto nezmysly.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com  |  Foto: markiza.sk, Facebook/SPOLU-občianska demokracia