Národná kriminálna agentúra zasahuje od stredajšieho rána v Bratislavskom, Trnavskom a Žilinskom kraji. V rámci akcie Chikara 2 polícia zadržala 10 osôb a spolu obvinila 16 ľudí. Medzi obvinenými sú aj známe mená, jedno sa objavilo už počas predošlej razie, kde bola zadržaná aj Zuzana Plačková. 

V rámci akcie Chikara 2 sú osoby obvinené z trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny v súvislosti s drogami, ako aj úplatkov, nátlaku, vydierania či podplácania a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Niektorí sú obvinení z viacerých činov súbežne a medzi zadržanými sa nachádzajú i známe mená. Ako odhalil portál TVnoviny, ide o niekdajšieho krajského riaditeľa polície v Trnave a kandidáta na primátora Bystríka Stanka, ako aj súčasného okresného riaditeľa polície v Trnave Rastislava Grznára. Stanko svoju vinu popiera so slovami, že ide o “vyťahovanie nejakého kostlivca”.

Aktuálne v danej veci prebiehajú zaisťovacie úkony (domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov), po čom budú vykonávané výsluchy zadržaných obvinených,” upresnila polícia. Medzi zadržanými má byť aj niekdajší džudista Tibor Gubáň, ktorý nosí po prepustení z väzenia monitorovací náramok. Gubáňa zadržali aj pred vyše rokom v rámci razie, počas ktorej skončila v putách influencerka Zuzana Plačková a jej manžel. Napokon jej obvinenie zrušila prokuratúra prostredníctvom paragrafu 363.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<< 

 

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky, tvnoviny.sk | Foto: Televízia Markíza