NAKA nečakane obvinila v rámci akcie Súmrak aj najvyššie postavených politikov Smeru, Roberta Fica a Roberta Kaliňáka. Na aktuálnu kauzu už zareagovali aj koaliční politici a ministri, pričom viacerí sa vyjadrili pomerne ostro a jednoznačne. Najnovšie prehovoril exprezident Andrej Kiska. 

Obvinenie Fica, Kaliňáka, Paru a bývalého SISkára vyvolalo na verejnosti zvýšenú pozornosť. Za predošlých vlád nebolo obvyklé, aby NAKA či polícia klopala na dverách najvyšších funkcionárov. Podľa informácií DenníkaN už Lipšicov zástupca podal žiadosť Národnej rade o väzobné stíhanie Roberta Fica. O vzatí do väzby Kaliňáka sa aktuálne rozhoduje na Špecializovanom trestnom súde.

Ku kauze sa vyjadril pred pár hodinami na sociálnej sieti aj exprezident SR Andrej Kiska. Na úvod prekvapil slovami, že mu obvinenie politického súpera neurobilo radosť. ,,Obvinenie Fica a Kaliňáka ma nepotešilo. Žiadneho slušného človeka nemôže tešiť, že na čele Slovenska stál dvanásť rokov premiér, ktorý hrubo zneužíval svoju funkciu na likvidáciu svojich politických súperov a pomáhal mu pritom nielen minister vnútra, ale aj mnohí ďalší vysokí štátni úradníci či dokonca mafiáni,” uviedol.

Kiska podotkol, že ho mrzí, že slovné spojenie “mafiánsky štát”, ktoré v roku 2017 použil, sa dnes ukazuje v ešte horších súvislostiach. Dodal, že politici sa v tom čase cítili nedoknuteľní. ,,Ich istota a arogantné úsmevy sa pod vplyvom strachu zmenili na agresívne útoky, ktoré po včerajšku budú určite ešte stupňovať,” vyjadril prognózu. Voči Ficovi ani Kaliňákovi však podľa svojich slov necíti hnev, ale skôr smútok z priepasti, do akej spadla spravodlivosť v našej krajine. Dodal, že napáchané škody na Slovensku sú obrovské, no obyvateľov vyzýva k jedinému. ,,Nesmieme dopustiť, aby oni a im podobní naďalej ubližovali našej krajine,” myslí si.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  dennikn.sk │ Foto: FB/Andrej Kiska