Polícia zverejnila na sociálnej sieti novú správu, ktorá sa týka ľudí blízkych Smeru. Podľa ich slov Národná kriminálna agentúra obvinila dve známe mená. Obvinenie sa týka zločinu podplácania, pričom úplatok mal byť poskytovaný riadiacej osobe na Finančnej správe SR.

Ako informuje na sociálnej sieti polícia, Národná kriminálna agentúra vzniesla v stredu obvinenie osobám Robertovi K. a Jozefovi B. Ako uviedol denník Sme, obvineným z podplácania má byť exminister vnútra Smeru Robert Kaliňák a Jozef Brhel.

Obvinené osoby mali poskytnúť úplatok osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR v súvislosti s výkonom tejto funkcie,” píše polícia. Osobou v riadiacej funkcii má byť František Imrecze, ktorému mal jeho plat dorovnávať v hotovosti v kancelárii Hotel Hilton oligarcha Brhel starší.

Brhel sa mal s Imreczem stretávať a ovplyvňovať dodávanie tovaru pre inštitúciu. O úplatkoch už exšéf Finančnej správy opakovane vypovedal na verejných pojednávaniach. “Dáme dnes stručné stanovisko,“ odvetil po oslovení Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Pred pár dňami NAKA obvinila aj šéfa veľkej firmy, a zároveň otca známeho farmára z 11. série reality šou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk, FB/Polícia Slovenskej republiky │ Foto: FB/SME, YT/HNtelevízia