Polícia v spolupráci s Národnou kriminálnou agentúrou sa v posledných týždňoch rozhodla viac zamerať na vyšetrovanie kybernetiky, a teda vyšetrovanie trestných činov počítačovej kriminality. Slováci, ktorí nešetria nenávistnými komentármi, sa môžu dostať do vážnych problémov.

Príslušníci NAKA sa momentálne zaoberajú nenávistnými komentármi, ktoré sú publikované na internete. Ich pozornosť si získajú vyjadrenia o extrémizme spojené s podnecovaním k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. „V súčasnosti naši vyšetrovatelia podnety vyhodnocujú. Z taktického hľadiska nie je možné hovoriť o podrobnostiach, aby nedošlo k zmareniu priebehu vyšetrovania, a to najmä zo strany podozrivých osôb,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Bezpečnostné zložky zachytili zvýšenú intenzitu nenávistných prejavov po teroristickom útoku na Zámockej ulici pred podnikom Tepláreň. Za schvaľovanie tohto činu hrozí desať rokov za mrežami. Muži zákona zároveň vyzývajú ľudí, aby im nahlasovali príspevky, ktoré spadajú do porušenia trestného zákona. ,,…v prípade nahlasovania by príspevky mali obsahovať konkrétny link na závažný nenávistný komentár alebo aspoň text, ktorý uľahčí komentár vyhľadať, a to spomenutím príspevku alebo statusu, pod ktorým bol zverejnený,“ upozornili našincov, ktorí chcú pomôcť pri hľadaní nebezpečných páchateľov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Polícia SR