Nakazený je aj 7-týždňový chlapček: Matka opísala jeho príznaky!

Dátum:

Symptómy nákazy koronavírusu sú dnes u dospelého človeka už známe, no príznaky u novorodenca či niekoľkomesačného bábätka sú o čosi rozdielne. Matka jedného z nich preto opísala zdravotné problémy, s ktorými bojuje jej malý synček.

Mladá mamička Toni žije v Anglicku, pričom sa teší zo 7-týždňového synčeka Curtisa. Bábätku sa však nedávno zhoršil zdravotný stav. Toni sa preto rozhodla opísať, čo predchádzalo návšteve pohotovosti. ,,Curtis v noci nejedol viac ako 12 hodín, bol rozrušený a plakal, no bol to iný plač ako obvykle. Bol spavý, no v spánku taký nervózny. Ráno sme si všimli, že mal škvrnitú pokožku, červené spuchnuté oči, mierny kašeľ, stále kýchal, nič nejedol, no nemal vysokú horúčku ani zrýchlený pulz,“ uviedla na sociálnej sieti.

Bábätko bolo hospitalizované na dva dni, pričom mu boli nasadené antibiotiká a preventívne spravený aj test na COVID-19. Deň po tom, ako bol chlapček prepustený do domácej liečby, matku kontaktovala nemocnica, pričom jej lekár oznámil, že Curtisov test je pozitívny.

Je však prekvapujúce, že takmer 2-mesačné dieťatko sa bije so smrtiacim vírusom s nadhľadom. ,,Jeho stav sa však stále zlepšuje. Badať na ňom iba náznaky toho, že prekonal prechladnutie. Dokonca neužíval ani žiadne lieky, nemal vysoké horúčky a nemal ani suchý dráždivý kašeľ,“ dodala matka, ktorej konečne odľahlo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: Facebook/Toni Rhodes

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...