Na rokovaniach budúcej vlády štvorlístku sa mal ako predseda strany Za ľudí objavovať exprezident Andrej Kiska. Namiesto neho ale vídať predovšetkým poslankyňu Veroniku Remišovú. Na povrch teraz vyplávalo smutné odhalenie.

Rokovania budúcej štvorkoalície sú v plnom prúde a na zasadnutiach by nemali chýbať všetci predsedovia zainteresovaných politických strán. V prípade Za ľudí ale vídavať posledne skôr Veroniku Remišovú ako Andreja Kisku. Za všetkým je pritom smutný dôvod.

SRDCE NEPOSLÚCHA. Žiaľ, problému so srdcom som sa stále nezbavil. Dnes som v kardiocentre podstúpil kontrolu srdca, ktoré ani po minuloročnej operácii na odstránenie arytmie nefunguje tak, ako by malo. Zákrok mi pomohol len čiastočne a problém sa mi v poslednom čase opakovane vracia. Na základe odporúčania lekárov tak na najbližšie obdobie upravím svoj pracovný program,” uviedol Kiska na sociálnej sieti so slovami, že ho zastúpi práve Remišová, o čom bol informovaný aj Igor Matovič.

Podľa informácií DenníkaN sa má ale Kiska na odporúčania lekárov šetriť a vyhnúť sa tak aj koaličným rokovaniam. Otázne má byť dokonca aj jeho ďalšie fungovanie v parlamente. Nie je teda úplne vylúčené, že by si predseda napokon neprevzal mandát a vládnutie prenechal straníckym kolegom. Všetko však ukážu najbližšie týždne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Facebook/Andrej Kiska, YouTube/SME