Bol ministrom zahraničných vecí, krátky čas viedol rezort dopravy, zastával funkciu premiéra a počas svojej politickej kariéry bol predsedom štyroch politických strán. Reč je o Mikulášovi Dzurindovi, ktorého meno sa v parlamente skloňuje čoraz častejšie.  

Jedným z najväčších rivalov Roberta Fica bol práve Mikuláš Dzurinda, ktorý bol svojho času lídrom politických strán KDH, SDK, SDKÚ a následne SDKÚ-DS. Je však prekvapujúce, že šéf smerákov niekoľkokrát verejne priznal, že mu chýba práve tento opozičný kolega, a taktiež Ivan Mikloš. ,,Keď to pán Fico ešte zo dvakrát, trikrát zopakuje, tak sa človek aj zamyslí,“ s úsmevom povedal Dzurinda v politickej diskusií Téma dňa.

Dokonca aj bývalý minister zdravotníctva Rudolf Zajac apeluje na 67-ročného dôchodcu, aby založil politickú stranu, do ktorej by vzal Ivana Mikloša či Františka Mikloška, pričom by pomohol Slovensku z úpadku v spoločnosti. Podľa jeho slov je to reálne a rozumné rozhodnutie.

Samotný návrat na slovenskú politickú scénu však nezavrhol ani samotný Dzurinda. ,,Ja by som ešte chcel prispieť k tomu, aby sa veci na Slovensku tak trochu pohli k lepšiemu. Lebo keď už nás má predbiehať Rumunsko v ekonomických parametroch, tak na to sa mi nepozerá najlepšie,“ otvorene povedal bývalý šéf strany SDKÚ. ,,Rád by som niečím pozitívnym prispel, ale osobné ambície nemám,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TA3  |  Foto: TA3, YT/SDKÚ-DS