Cristiano Ronaldo oslávil 5. februára už 39. narodeniny, no i tak má za sebou fantastickú sezónu. Hoci saudskoarabská liga nie je trebárs Premier League, jeho čísla vyvolali obdiv. A vynorili sa aj fámy o jeho možnom návrate do Európy, a to navzdory rozprávkovému platu.

Prečo šiel vlastne Ronaldo preč z Európy, a to zrovna do Saudskej Arábie, kde pred ním žiadna superstar nehrala? Dôvodov môže byť niekoľko. No teraz môže byť pre zmenu viacero faktov, pre ktoré by sa mohol chcieť vrátiť do Európy. Ale kam? V hre sú zrejme len tri reálne možnosti.

Možnosť č. 1:

Šokujúca a pre mnohých bizarná teória je jeho prestup do Bayeru Leverkusen, ktorý hrá historickú sezónu. Je blízko sezóny bez jedinej prehry, už dávnejšie sa stal istým majstrom a čakajú ho finále nemeckého pohára i Európskej ligy. Vraj ho môže lákať spolupráca so Xabi Alonsom, ktorý bol kedysi jeho spoluhráčom v Reale Madrid.

Či by ale svojou “veľkosťou” Ronaldo nebol v klube na škodu, je otázne. A taktiež je otázne, či by prijal to, že by nehrával každý zápas, keďže v útoku Leverkusenu je pretlak už dnes.