Utorok 12. marec priniesol dva nervydrásajúce osemfinálové duely Ligy majstrov, resp. ich odvety. Ešte pár minút pred koncom totižto ani v jednom nebolo nič rozhodnuté. Napokon sa z postupu radovali favoriti.

Minulý týždeň si zaistili postup Real Madrid, Bayern Mníchov, Manchester City a Paris Saint-Germain, teraz ich doplňa ďalšie “nadupané” duo, a síce FC Barcelona a Arsenal.

Arsenal vyhral v odvete s FC Portom 1:0 a keďže rovnakým pomerom vyhralo prvý zápas Porto a nerzhodlo sa ani v predĺžení, prišli na rad pokutové kopy. V nich uspel anglický zástupca v pomere 4:2.

To FC Barcelona po remíze 1:1 v Neapole viedla doma už po 20 minútach 2:0 a zdalo sa, že to bude spanilá jazda. Opak bol ale pravdou. Hostia dokázali znížiť a až pár v záverečnej desaťminútovke dokázal streliť “gól istoty” na 3:1 Robert Lewandowski.

Pre Neapol je teda osemfinále konečnou a v najbližších dvoch mesiacoch sa bude musieť pokúsiť bodovať aspoň na domácej scéne, kde si tiež nestojí ako obhajca uspokojivo.

Odveta v Barcelone sa ale niesla čiastočne aj v slovenskom duchu. Nielenže Neapol vedie do konca sezóny Francesco Calzona, ktorý zároveň sedí aj na slovenskej lavičke, ale stredopoliar Stanislav Lobotka sa stal najbehavejším hráčom zápasu. Jeho 12,26 kilometra je ohromný počin, ktorý nedokázal napodobniť ani nik z hráčov Barcelony. Ako náplast za vypadnutie to ale ťažko postačí.