Od 15. októbra sú oficiálne zavedené prísne bezpečnostné opatrenia v boji s druhou vlnou koronavírusu. Až do odvolania sú zrušené všetky hromadné podujatia vrátane bohoslužieb. To sa nepáči ľuďom, ktorí pravidelne navštevujú kostol a v ťažkých časoch sa obracajú práve na vieru.

Po oznámení jednotlivých opatrení zo strany premiéra okamžite zareagovala konferencia katolíckych biskupov na území Slovenska, pričom jej hovorca Martin Kramara vtedy upozornil verejnosť, že zakázať farárom viesť bohoslužby môžu iba biskupi. Bolo zjavné, že cirkev sa neplánuje podrobiť nariadeniam zo strany štátu, no napokon došlo k diskusií s Úradom verejného zdravotníctva SR.

Omša tak nebude úplne zakázaná, no bohoslužby sa môže zúčastniť maximálne šesť osôb vrátane kňaza. „Hoci to nie je veľká zmena, bude predsa uskutočniteľné, aby na svätú omšu prišla napríklad aspoň rodina, na ktorej úmysel je daná bohoslužba slávená,“ uviedol Kramara pre plusku.sk. Biskupom po celom Slovensku boli odoslané inštrukcie s podmienkami vedenia bohoslužby. Situácia sa však môže veľmi ľahko zvrhnúť, keďže sa mnohí katolíci snažia dostať do kostolov a zúčastniť sa omše.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, kbs.sk  |  Foto: FB/TV LUX, Rímskokatolícka cirkev, farnosť Lokca