Nečakané rozhodnutie štátu: TOTO slovenské rádio rázne ZRUŠIL!

Dátum:

Národný bezpečnostný úrad získal novú kompetenciu, podľa ktorej môže oficiálne zrušiť dezinformačné či škodlivé obsahy. V médiách tak môže dôjsť k radikálnym čistkám, čo potvrdzuje aj najnovšia informácia o zablokovaní jedného zo slovenských rádií.

Národný bezpečnostný úrad po Hlavných správach, Armádnom magazíne a Hlavnom denníku vypol štvrté médium, ktoré považuje za škodlivé či dezinformačné. Ide o najznámejšie alternatívne rádio Infovojna, ktoré malo desiatky tisíc poslucháčov. Rádio v minulosti skúšalo aj vlastnú televíziu, no neuspela.

Majitelia rádia sa obávali zablokovania, v dôsledku čoho sa virtuálne presťahovali na Belize a osvojili si ich zahraničnú doménu. Napokon im však snaha vyhnúť sa problémom nepomohla. ,,Blokovanie je vykonané rozhodnutím podľa zákona o kybernetickej bezpečnosti s dočasnou platnosťou do 30. júna 2022. NBÚ vykonáva rozhodnutia v spolupráci s bezpečnostnými zložkami štátu a Národným bezpečnostným analytickým centrom (NBAC),“ uvádza NBÚ na svojej oficiálnej stránke.

Šéf NBÚ Roman Konečný upozornil verejnosť, že rádio ešte môže byť dostupné ľuďom v zahraničí alebo na zahraničných DNS serveroch. ,,Aby sme sa zbytočne netočili okolo poučiek, bol by som nerád, keby bola na verejnosti predstava, že my sa rozhodneme vypnúť nejakú stránku pre nič za nič. Nejde o žiadne politické, ale bezpečnostné rozhodnutia,“ vysvetlil v rozhovore pre denník Štandard.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: nbu.gov.sk  |  Foto: FB/InfoVojna, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...