Herecká legenda Zdena Studenková bola neoddeliteľnou súčasťou Slovenského národného divadla vyše 40 rokov. Za ten čas odohrala obrovské množstvo postáv v divadelných hrách, no aj pred televíznymi kamerami. Pred pár dňami sa však podujala k obrovskému životnému rozhodnutiu.

Zdena Studenková, ktorá poslala nedávno odkaz všetkým mamičkám, patrí k hereckým stáliciam, pričom sa objavuje v divadle a televízii už od svojich študentských čias. 68-ročná umelkyňa bola pritom počas kariéry súčasťou nespočetného množstva televíznych inscenácií, filmov či seriálov. Navyše, už 44 rokov tvorí neodmysliteľnú súčasť Slovenského národného divadla.

Pod vplyvom aktuálnych udalostí sa však rozhodla pre šokujúci krok. Ako uviedol Nový Čas, herečka dala v SND výpoveď a končí! Dôvodom pre radikálny postoj umelkyne sú pritom personálne turbulencie vo vedení divadla v spojení s politikou. Ministerka kultúry Natália Milanová totiž koncom októbra odvolala z funkcie riaditeľa divadla Mateja Drličku.

Smutnú správu potvrdila i samotná Studenková: „Áno, dala som výpoveď. Momentálne mi plynie výpovedná lehota. Moje angažmá v Činohre SND bolo vždy motivované úžasným súborom, zloženým z tých najlepších hercov… Prijatie jeho (Mateja Drličku, pozn.red.) rezignácie a ukončenie jeho pôsobenia v tejto pozícii, ako aj rozčarovanie z politického vplyvu na výkon tejto funkcie, viedlo u mňa k silnej strate motivácie, ktorá je pre moju prácu kľúčová,“ dodáva herečka, ktorá dúfa, že sa Drlička bude znovu uchádzať o funkciu. Samotný exriaditeľ sa pokúšal Studenkovej jej odchod vyhovoriť, no neúspešne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: YT/Boris a Brambor, TVLIPTOV, Televízia Markíza, Televízia JOJ