Po parlamentných voľbách 2020 dochádza na politickej scéne k radikálnym zmenám. Postupne začínajú padať hlavy za neúspechy, ktoré iba málokto očakával. Najnovšie končia vo svojich pozíciách hneď dvaja predsedovia politických strán.

Po zverejnení výsledkov parlamentných volieb 2020 bola sklamaná predovšetkým koalícia PS/Spolu. Po tom, ako sa ukázalo, že sa nedostane do parlamentu, na lídrov strán sa kopilo mnoho otázok. Jedna z najdôležitejších bola, aká bude teraz budúcnosť nových politických subjektov.

Miroslav Beblavý aj Michal Truban usporiadali na 2. marca tlačovú konferenciu, kde obaja v úvode poďakovali za hlasy, ktoré im voliči dali. Jedným dychom však dodali, že končia vo funkciách predsedov strán a pri najbližších snemoch oboch strán nebudú kandidovať za šéfov. Svorne tvrdili, že je nutné vyvodiť sebareflexiu, keďže práve oni sú zodpovední za výsledok vo voľbách.

Truban však upozornil novinárov, že naďalej zostáva v strane Progresívne Slovensko, kde sa chce aktívne angažovať. Podľa jeho slov sa nevzdáva pri prvej veľkej prekážke a je rozhodnutý ďalej bojovať. Miroslav Beblavý však oznámil, že z politiky definitívne odchádza s tvrdením, že je to správne rozhodnutie, keďže chce vyvodiť osobnú zodpovednosť. Je nutné poznamenať, že koalícia PS/Spolu je už minulosťou. Dohoda o spolupráci bola špecifikovaná len do volieb.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Miroslav Beblavý  |  Foto: Facebook/Miroslav Beblavý, Igor Matovič, Vladimír Šimíček