Nečakaný ZVRAT! Slováci chcú ísť bojovať za Ukrajinu!

Dátum:

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa na začiatku marca rozhodol vyzvať všetkých mužov, aby sa pridali k obrane okupovanej Ukrajiny. Podľa jeho slov by sa stali právoplatnou súčasťou armády. Výzva bývalého herca vyvolala množstvo diskusií, či je vôbec možné ísť bojovať za cudziu krajinu, pričom bolo zjavné, že Slovákom sa do boja rozhodne nechcelo.

Volodymyr Zelenskyj nedávno upozornil na legislatívu, podľa ktorej môže vytvoriť ,,medzinárodnú légiu na územnú obranu Ukrajiny“, ktorá by bola zložená z bojujúcich cudzincov. K ukrajinskej armáde sa naozaj pridalo množstvo vojakov zo zahraničia, no Slováci o vojenskú uniformu a samopal záujem nemali.

Jedným z dôvodov je možno aj varovanie generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý varoval našincov, že služba v cudzom vojsku bez povolenia prezidentky či vlády je trestná. Občanovi môže hroziť 5 až 10 rokov za mrežami. V posledných dňoch však došlo k radikálnej zmene, keďže slovenskí občania chcú bojovať proti ruským vojskám.

Záujem bojovať za Ukrajinu doposiaľ prejavilo 70 ľudí, pričom prví dvaja už podali oficiálnu žiadosť o povolenie vstúpiť do ukrajinskej armády. Informáciu potvrdilo aj ministerstvo vnútra. Finálne rozhodnutie je však v rukách Zuzany Čaputovej, ktorá má posudzovať jednotlivé žiadosti o vojenskú službu v inom štáte.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk  |  Foto: FB/Mier Ukrajine, Ministerstvo obrany SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...