Nefunkčná registrácia na očkovanie má dohru: Táto osoba SKONČILA!

Dátum:

Registrácia na očkovanie rozčúlila nejedného Slováka, ktorý sa pokúsil prihlásiť na vakcináciu podľa postupu ministerstva zdravotníctva. Je viac ako zrejmé, že manažovanie očkovania absolútne zlyháva a najnovšie si to odskákal aj jeden z vedúcich odborníkov.

Iba nedávno to bol rok, čo Slovensko zaznamenalo prvý prípad ochorenia COVID-19. Od tej chvíle bolo viac ako jasné, že skôr či neskôr sa pristúpi k očkovaniu. Minister zdravotníctva Marek Krajčí však počas dvoch vĺn pandémie koronavírusu nebol schopný zabezpečiť občanom funkčnú aplikáciu na zaregistrovanie sa na očkovanie.

Registrácia je možná výhradne cez internet, čo ostro kritizuje Peter Pellegrini, ktorý to považuje za diskriminačné voči seniorom. Tisícky Slovákov tak musia celé dni striehnuť na nové aktualizácie s cieľom ukoristiť si akýkoľvek termín na očkovanie väčšinou pre svojich rodičov a starých rodičov. ,,Je to zúfalá súťaž detí o záchranu svojho rodiča a táto súťaž je veľmi nedôstojná,“ vyjadril sa k spôsobu, akým funguje registrácia.

Krajčí sa rozhodol konať, v dôsledku čoho odvolal z funkcie riaditeľa Národného centra zdravotníckych informácií Petra Bielika, pričom na jeho miesto je dočasne dosadený Róbert Suja. ,,Prvoradou úlohou nového riaditeľa NCZI bude stabilizovať situáciu a procesy v inštitúcii v prospech verejnosti a jej užívateľského komfortu v tejto vážnej situácii, v ktorej sa Slovensko v súvislosti v boji s pandémiou COVID-19 nachádza,“ uvádza sa na oficiálnej stránke rezortu zdravotníctva. Nový šéf NCZI po vymenovaní avizoval, že je pripravený spolupracovať s expertmi na IT technológie s dôrazom na bezpečnosť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: heatlh.gov.sk  |  Foto: old.korona.gov.sk, FB/Úrad vlády SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...