V Trnavskom kraji došlo k šokujúcej udalosti počas prvého školského dňa. Vodička totiž spôsobila autonehodu priamo na priechode pre chodcov, keď zrazila štyri žiačky. Na miesto boli okamžite vyslaní záchranári i muži zákona.

5. septembra sa štyri dievčatá tešili z prvého školského dňa, pričom prechádzali cez priechod pre chodcov na Hlbokej ulici v Trnave. Vodička osobného auta značky Peugeout 206 však nerešpektovala červené svetlo na semafore a došlo k zrážke so školáčkami. Polícia na pár hodín zastavila dopravu a vozidlá odklonila na iné ulice.

Dve 14-ročné žiačky utrpeli povrchové zranenia a ďalšia ich rovesníčka skončila v rukách záchranárov, v dôsledku čoho bola prevezená do trnavskej nemocnice. Posledná, 13-ročná študentka, akoby zázrakom nemala ani škrabanec. Alkohol u vodičky nebol zistený, pričom okolnosti nehody sú momentálne predmetom vyšetrovania.

Muži zákona sa však obávajú, že začiatkom školského roka môže dôjsť k viacerým podobným incidentom. ,,Upozorňujeme vodičov, aby najmä v blízkosti priechodov pre chodcov zvýšili opatrnosť, rešpektovali dopravné značenie a umožnili chodcom bezpečne prejsť cez cestu. Zároveň apelujeme na rodičov, aby upozornili školákov, aby v záujme vlastnej bezpečnosti a zdravia prechádzali cez cestu až v momente, keď si ich vodič za volantom všimne,“ upozornila polícia na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Polícia SR-Trnavský kraj