,,Nesledujte len Talianov, stopa vedie inam,” vyslovil svoje tvrdenie investigatívny reportér, ktorý mal s nebohým Jánom Kuciakom spolupracovať na ďalšej oveľa závažnejšej kauze než je toľko prepieraná talianska mafia na Slovensku. 

Internetový portál Aktualne.cz v dnešných ranných hodinách zverejnil rozhovor s investigatívnym novinárom Radovanom Bránikom. Ten v interview opísal dôvod, prečo boli podľa neho Kuciak so snúbenicou popravení. Údajne má za všetkým stáť takzvaná justičná mafia pôsobiaca na jednom z kľúčových slovenských súdov. Tá sa za posledné roky mala rozvinúť do obrovských rozmerov a nehodlá o svoje významné, no najmä finančne výhodné postavenie prísť.

,,Vznikla tam kasta firiem, ktorá žije z nepochopiteľných rozsudkov. Malá časť sudcov je kúpená. Vznikol okolo toho priemysel, ktorý vygeneroval desiatky rozsudkov, a tie umožnili získať úzkej skupine ľudí závratný majetok. Vznikol štát v štáte,” povedal pre Aktualne.cz Bránik.

Zároveň poukázal na údajnú priamu angažovanosť premiéra Róberta Fica a ministra vnútra Róberta Kaliňáka v tejto veci.

Prečítajte si tiež: Zvrat vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka (†27): Polícia už ZADRŽALA prvú osobu!

,,Myslím, že celá vec pred rokmi v úplných začiatkoch budila u mnohých politikov dojem, že ju dokážu kontrolovať, a dokonca z nej bez následkov profitovať. Dnes si to už ale žije vlastným životom a Fico s Kaliňákom sa začínajú báť.”

Na otázku, či si myslí, že páchateľ mal od prvého počiatku v úmysle vraždiť a či bolo vzbudenie obrovskej pozornosti médií a verejnosti jeho hlavným cieľom odpovedal priam desivo: ,,Vzbudenie obrovskej pozornosti bolo rozhodne cieľom. A taktiež pokusom donútiť novinársku obec podľahnúť emóciám a stále viac zneprehľadňovať situáciu. Novinári dostali odkaz, že hra skončila, a keď nesklapnú, dopadnú zle i oni aj ich blízki. Voľba je teraz na nich. Skúste sa na to chvíľu pozerať optikou nájomného vraha vyššej kvality. Cieľ je strelený do srdca a svedok do hlavy. Tým chcel povedať, že novinári by sa mali zamilovať do iných tém a ich blízki si nemajú nič pamätať. Bežná mafia ctí aspoň nejaké pravidlá, a pretože ani pre ňu nie sú vraždy bežné a nie je si v nich istá, používa rany istoty a vraždí bez svedkov. Obe zásady boli porušené. Ide o svojráznu formu komunikácie niekoho, kto presne vie, čo robí. Nedáva ranu istoty a neuteká. Počká, než sa presvedčí, že skutočne dokončil to, za čo mu zaplatili a potom pomaly odíde, bez akéhokoľvek vzbudenia podozrenia.”

Nakoniec pri otázke, či budú niekedy materiály o takzvanej justičnej mafii zverejnené odpovedal s tajomným odkazom: ,,Šanca existuje. Materiál bude zverejnený a verím, že na jeho základe dôjde k odsúdeniu ľudí, ktorí to celé realizovali. Akýkoľvek ďalší násilný čin voči blízkym konkrétnych osôb to zverejnenie ešte urýchli. Kto potrebuje, ten tomuto odkazu nepochybne porozumie,” dodal na záver.

Zdroj: Aktualne.cz |Foto: Facebook