Policajný prezident Tibor Gašpar v stredu večer predstúpil pred novinárov, aby odhalil nové detaily prebiehajúceho vyšetrovania brutálnej popravy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny.

Slovensko ešte nikdy nečelilo takejto poprave novinára, a táto vražda nenechala nikoho chladným. Začalo sa intenzívne vyšetrovanie, ktoré už zrejme prinieslo aj nejaké to ovocie.

Po dôkladných prehliadkach okolia miesta činu v obci Veľká Mača, zaistili prvé stopy a prezreli hodinové kamerové záznamy, z miestnych ulíc a fotopascí z blízkeho lesa.

Polícia prešetrila horúcu stopu, keď vysledovala pohyb osoby, ktorá sa v inkrimovaný čas pohybovala cez miestne pozemky a ploty a následne nastúpila do istého motorového vozidla.

Preverovanie tejto stopy prinieslo vykonanie troch domových prehliadok a dve obhliadky iných priestorov. V tejto súvislosti bolo vypočutých aj niekoľko osôb. Polícií sa podarilo odhaliť nelegálnu drogovú činnosť, pri ktorej zadržali 160 g pervitínu, niekoľko nábojov a zbraň. To, či ide o vražednú pištoľ ukáže až expertíza. Minimálne za tieto priestupky bola zatknutá jedna osoba a momentálne sa spracováva návrh na jej väzbu.

Prečítajte si tiež: Nezabíjali Taliani? Kuciak bol na stope obrovskej korupcie v justícii SR, tvrdí jeho kolega!

Polícia tiež zistila, že v období vraždy sa dve osoby medzi sebou dohadovali o tom, že si vezmú strelné zbrane a pôjdu do Veľkej Mače. Obe persóny sú pre políciu známou firmou, keďže sú dlhodobo sledované pre páchanie drogovej trestnej činnosti.

To, či zadržaný má nejakú spojitosť so zavraždeným Jánom a Martinou, prinesie až ďalšie vyšetrovanie.

Mladý pár Ján a Martina bol vo svojom dome chladnokrvne zastrelený. Predpokladá sa, že motívom tejto surovej vraždy bola Jánová práca. Ten vo svojich článkoch odhalil mnohé daňové podvody a bol na stope obávanej talianskej zločineckej skupiny ‘Ndrangheta , ktorá intenzívne operuje v našej krajine. Dokonca poukázal aj na jej spojitosť s predstaviteľmi našej vlády.

Zdroj: čas.sk, aktuality.sk, tvnoviny.sk | Foto: facebook, pixabay