Uplynulá noc bola dramatická najmä pre záchranné zložky, ktoré uskutočnili mimoriadne množstvo, najmä, hasičských zásahov. Počas Silvestra absolvovali do dnešného rána do 7.00 hod neuveriteľných 130 výjazdov. 

Záchranné zložky absolvovali počas uplynulej noci neuveriteľných 130 výjazdov, pričom najčastejšie zasahovali pri požiaroch, a to 81-krát, k technickým udalostiam rôzneho charakteru boli vyslaní 48-krát (z toho zasahovali pri 20 dopravných nehodách), pri ekologickej udalosti zasahovali raz.

Z celkového počtu požiarov bolo 39 spôsobených zábavnou pyrotechnikou, pričom najviac takýchto požiarov vzniklo v Bratislavskom a Košickom kraji (7).

Oproti minulému roku stúpol počet požiarov, a to až o 40 prípadov, naopak, klesol počet výjazdov k technickým udalostiam, a to o 39 prípadov. Počet požiarov spôsobených zábavnou pyrotechnikou stúpol o 18 prípadov.

Celkom pri spomínaných udalostiach zasahovalo 170 príslušníkov HaZZ. Pri nehodách, žiaľ, prišli o život dvaja ľudia, konkrétne 20-ročný chodec a 52-ročný vodič automobilu.

Zdroj: HaZZ