Veronika Remišová sa pred pár dňami ocitla pod paľbou kritiky po ostrých vyjadreniach svojej koaličnej kolegyne zo strany SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej. Tá tvrdila, že Slovensko prišlo o miliardu eur, kým Remišová označila jej slová za klamstvá. Prípad má nečakanú dohru.

Nicholsonová na utorkovej tlačovej besede prekvapila, keď predstúpila pred novinárov s tvrdením, že Slovensko prišlo o miliardu eur po tom, čo vláda nerealokovala peniaze do Európskeho sociálneho fondu do konca roka 2020. Remišová sa okamžite bránila s tvrdením, že peniaze boli realokované ešte v apríli 2020, pričom ostatné ministerstvá na výzvu nereagovali.

Po vyjadreniach Remišovej Nicholsonová následne na sociálnej sieti objasnila, že z peňazí sa podarilo nateraz previesť len 170 miliónov a tentokrát dodala, že je “veľká možnosť, že o ňu prídeme na konci roka 2023”.

Remišová uviedla, že slová europoslankyne nie sú pravdivé: “Slovensko o miliardu neprišlo. Je to ľahko overiteľný a jednoznačný fakt, overiteľných aj na stránke Ministerstva financií. Navyše, dnes moje tvrdenia listom potvrdila aj Európska komisia. Považujem za absurdné, ak že šírenie nepravdivej informácie musí takýmto spôsobom vyvracať aj Európska komisia, a to len preto, že europoslankyňa nepozná systém riadenia eurofondov. Pani Nicholsonovú preto vyzývam, aby sa za šírenie týchto nepravdivých informácií ospravedlnila,” požaduje ministerka.

Následne vyzdvihla aj to, že z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, z Kohézneho fondu a zo Sociálneho fondu neprepadlo v roku 2020 ani euro. Sklamane podotkla, že naposledy musela pri veľkých kauzách vyvracať klamstvá Roberta Fica či Petra Žigu.

Nicholsonová sa ospravedlniť nemieni: “Pani vicepremiérke sa ospravedlním v roku 2023, keď sa jej napriek skeptickým prognózam podarí vyčerpať posledné euro v EFRR. Želám jej v tom veľa šťastia a myslím to úprimne. Základné posolstvo dnešnej TB nebol útok na Veroniku Remišovú a je mi ľúto, ak to tak vyznelo,” dodáva neústupne europoslankyňa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Remišová zverejnila odpoveď z Európskej komisie
Nicholsonová zverejnila stanovisko Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny

Zdroj │ Foto: Facebook/Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum, Veronika Remišová