Lucia Ďuriš Nicholsonová odišla od Richarda Sulíka vo februári 2021 a až doposiaľ sa venovala práci v bruselskom europarlamente. V najnovšom rozhovore však prezradila, že chystá návrat do slovenskej politiky a zvažuje vytvorenie novej strany. 

Lucia Ďuriš Nicholsonová sa po nezhodách s Veronikou Remišovou rozhodla vo februári 2021 opustiť stranu SaS. Až doposiaľ sa venovala práci v Bruseli, odkiaľ sa z europarlamentu pravidelne prihovára fanúšikom a voličom. V novom rozhovore pre Hospodárske Noviny však prezradila, že sa chystá na návrat do slovenskej politiky.

Nedávno ohlásil podobnú ambíciu aj bývalý premiér Mikuláš Dzurinda. Nicholsonová sa plánuje spojiť s ďalším SaS odídencom Jozefom Mihálom, pričom priznala i rokovania s generálom Pavlom Mackom. Politička vylúčila spoluprácu s Dzurindom alebo Čekovským.

Europoslankyňa si chce pred založením strany urobiť najprv prieskum, ktorý by odhalil, čo presne Slováci chcú a potrebujú. „Ak do toho pôjdeme, máme záujem byť stranou, ktorá pôjde do vlády a bude mať exekutívnu silu, aby skutočne odštartovala reformy, ktoré má na papieri,“ vyjadrila odhodlane. Nicholsonová by chcela svoju aktivitu mieriť na voličov, ktorí sú nespokojní so Sulíkom. Otvorene uviedla, že jeho strana vystupovala elitársky a nemala záujem o porozumenie obyčajných občanov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia │ Foto: FB/Lucia Ď. Nicholsonová