Bývalý slovenský premiér a politik Mikuláš Dzurinda sa už pred pár mesiacmi pohrával s myšlienkou návratu do slovenskej politiky. Hoci sa na jar nevyjadril jednoznačne, aktuálne sa zdá, že sa predsa len aktívne začína usilovať o zmenu na domácej politickej scéne.

Mikuláš Dzurinda sa po dlhej odmlke v politike znova vracia na scénu. Svedčia o tom jeho vlastné slová, ktoré vyslovil aj v poslednom rozhovore so Zuzanou Kovačič Hanzelovou pre denník Sme. Aktuálne má bývalý premiér svoje plány, hoci nechce do volieb vstúpiť ako predseda nejakej strany, no rád by pomohol vzniku istého projektu.

Nechcem byť predseda strany. Ale chcem zabrániť tomu, aby sa šírila skepsa, aby prozápadne naladení občania rezignovali, aby nešli voliť. Chcem zabrániť, aby prepadali hlasy tak, ako posledné voľby,” uviedol na rovinu. Doposiaľ bola zverejnená informácia o tom, že sa mal stretnúť s predstaviteľmi strany KDH.

A čo si myslí niekdajší predseda vlády o aktuálnych stranách, ktoré v parlamente pôsobia? “Ak je pravdou to, že nechceme Smer A a B, a ja nechcem. Ak je pravdou, že emocionálna hranica medzi SaS a OĽaNO je šialená, zlá, tak je evidentné, že potrebujeme nový projekt, novú myšlienku. Nielen, že novej strany, ale projekt, ktorý zabráni šíriacej sa skepse,” dodal Dzurinda, ktorý chce takúto alternatívu voličom ponúknuť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YT/Denník N