Známa košická podnikateľka Nora Kabrheľová, ktorá kedysi žiarila na televíznych obrazovkách pod menom Mojsejová, je úplne na dne. Až do konca svojho života ju totiž čaká nemilá povinnosť.

Kedysi patrila medzi populárne tváre televízie a s exmanželom Braňom valcovali večerné programy so svojou šou. Nora Kabrheľová skúsila šťastie aj v politike, no verejnosti sa do povedomia zapísala predovšetkým ako biznismenka a podnikateľka, ktorá rada míňala na luxusné šaty a kožuchy. Dnes je však všetko inak.

Po tom, čo si Košičanka odsedela pár rokov v base, opäť čelí hrozbe väzenia za zločin neodvedenia dane a poistného, ako aj kvôli podozreniu z faktoringového podvodu a problémy s daňami. Nora má pritom aktuálne aj zdravotné problémy, no zápasiť bude musieť zrejme i s nedostatkom peňazí. Momentálne poberá od štátu len dôchodok, no aj z toho jej po novom veľa neostane.

Ako odhalil týždenník PLUS 7 DNÍ, na krku má už okrem pôvodnej 20-tisícovej exekúcie aj poriadne mastný dlh v hodnote 307-tisíc eur. Košická neziskovka, ktorá podnikateľku zažalovala pre spor o nehnuteľnosť v metropole východu, totiž súd vyhrala a Nora by tak mala splácať až do konca života mesačne sumu 161,60 eur. Súd ju vypočítal tak, aby niekdajšej boháčke ostalo z dôchodku na živobytie. Ak by však chcela splatiť celú sumu, musela by sa dožiť 220 rokov.

Prezidentka Občianskeho združenia Spoločnosť ľudí dobrej vôle Iveta Liberková ale napriek tomu nadšená nie je: “Nás Mojsejová pripravila o roky života a nemalý majetok. Spravodlivosti sa dožadujeme na súde aj na polícii. Vieme, že nie sme jediní, ktorých táto pani pripravila o peniaze. No nevzdávame sa,” uviedla odhodlane.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: plus7dni.pluska.sk │ Foto: Facebook/Nora Kabrhelova, YouTube/Show Jana Krause