Známa košická podnikateľka Nora Kabrheľová prežíva opäť náročné časy. V utorok sa mala kvôli podvodom s daňami zúčastniť súdu v Bratislave. Údajne má však mať vážne zdravotné problémy.

Bývalá manželka Braňa Mojseja a podnikateľka Nora Kabrheľová zrejme v posledných týždňoch nemá dôvod na úsmev. Napriek tomu, že si už vo väzení nejakú dobu posedela, teraz jej pobyt za mrežami hrozí opäť. Ako totiž uviedol portál Aktuality, Košičanka je obžalovaná z faktoringového podvodu a neodvedenia dane s ďalšími piatimi spoluobžalovanými.

Nora si mala údajne po vyhotovení troch falošných dodávateľských faktúr nechať vyplatiť 700-tisíc eur. Neskôr mala spolu s ďalšími ľuďmi podľa obžaloby nafingovať kúpu tlačiarenského stroja za vyše 3 miliónov eur, pričom si mali uplatniť nadmerný odpočet DPH vo výške 500-tisíc eur. Na Okresný súd v Bratislave I, kde sa mal v utorok konať súdny proces, ale opätovne nedorazila.

Bývalý manžel Braňo si aktuálne užíva lásku svojej snúbenice, kým Nora má mať vážne zdravotné problémy, ktoré ju donútili ospravedlniť sa z pojednávania. Obhajca predložil na súde dokumentáciu od lekára, no súd zvažuje znalecké preskúmanie stavu Kabrheľovej kvôli opakovanej práceneschopnosti tesne pred pojednávaním. Ak sa nepotvrdia zdravotné problémy, na známu podnikateľku môžu vydať zatykač či tmavovlásku väzobne stíhať.

Zdroj: Topky.sk │ Foto: Facebook/Nora Kabrheľová