Peter Pellegrini bol len nedávno oficiálne zvolený za predsedu strany Hlas. Na svetlo však vyšiel prekvapivý krok politického subjektu, ktorý zrejme mnohí neočakávali. Na ten poriadne ostro zareagoval známy politológ, ktorý si myslí svoje.

Peter Pellegrini bol pred niekoľkými dňami zvolený aj oficiálne za predsedu strany Hlas a výsledky ustanovujúceho snemu oznámil aj na tlačovej besede. Počas nej došlo niekoľkokrát k poriadnemu trapasu, keď si bývalý premiér pomýlil stranu Hlas so Smerom a samotný Fico označil humorne Pellegriniho za ich hovorcu. V strane Hlas je jedným z členov aj bývalý smerák Peter Žiga, na ktorého mala obvinená Jankovská podať trestné oznámenie. Tá zároveň uviedla, že Pellegriniho aj Fica informovala o Kočnerových zmenkách.

Nevedno, či práve toto bolo dôvodom, že sa Žiga popri Erikovi Tomášovi, Richardovi Rašimu a Denise Sakovej nestal podpredsedom strany Hlas, aj keď ostali na týchto postoch doposiaľ tri voľné stoličky. Hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková to však poprela: „Peter Žiga sa stal členom predsedníctva strany Hlas-SD a na post podpredsedu strany na zakladajúcom sneme strany, ktorý zvolil len časť orgánov, nekandidoval. Iné súvislosti vylučujeme,“ odkázala pre TVnoviny. Rovnako Pellegrini dodal, že nateraz obsadili len tri stoličky, pričom o ďalších menách sa zatiaľ diskutuje.

Iný názor má ale známy politológ Radoslav Štefančík, ktorý si myslí svoje: „Peter Žiga bol ministrom, ide o známu tvár, ktorú by bola škoda nevyužiť na propagáciu nového subjektu. Tak to býva zvykom v iných stranách, a pokiaľ neexistuje vážny dôvod, malo to byť tak aj v prípade Hlasu. Ibaže, ak by sme sa domnievali, že aj na dvere Petra Žigu môžu niekedy zaklopať chlapci z NAKA. Vrabce na strechách už čosi čvirikajú, len to zatiaľ nemá kto overiť,“ uviedol. Dodal tiež, že Hlas sa spolieha na krátku pamäť Slovákov: „Hlasu vyhovuje, že volič na Slovensku rýchlo zabúda, že to zlé expresne rýchlo dokáže vytesniť zo svojej pamäti. Na druhej strane, keď bude Igorovi Matovičovi tiecť do topánok, tak všetky tie kauzy môže opäť voličovi pripomenúť,“ myslí si.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk, Televízia Markíza/Na telo │ Foto: Facebook/Peter Pellegrini