Koronavírus sa na Slovensku stále nepodarilo dostať pod kontrolu a v dôsledku rozširujúcej sa nákazy pristúpila vláda k novým bezpečnostným opatreniam platným od 14. septembra. Za ich porušenie pritom hrozí pokuta do výšky neuveriteľných 20 000 €!

Pre celý Bratislavský kraj, a teda okresy Bratislava, Malacky, Senec a Pezinok, vstúpili dnešným dňom v rámci pandémie koronavírusu do platnosti nové opatrenia. Kým medzi 23:00 a 6:00 nemôžu byť otvorené žiadne bary, reštaurácie či diskotéky, svadby sa môžu uskutočniť pri maximálnej účasti 30 hostí. Zákaz taktiež platí pre hromadné akcie, kedy v interiéri môže byť naraz 50 ľudí a v exteriéri 100.

Pri porušení nariadení, ktoré tak absolútne atakujú športové či umelecké odvetvie, hrozí pokuta vo výške 20 000 €! Pre porovnanie, v Českej republike je napriek alarmujúcej situácii ohľadom pandémie stále povolených 500 sediacich divákov pri profesionálnych produkciách, v Rakúsku je to až 1 500 osôb.

“My potrebujeme urobiť nejaké opatrenia. Tie opatrenia, ktoré sme robili doteraz, nemali skoro žiaden efekt. Keď spomínate Rakúsko, v Rakúsku sa to postupne vymkýna spod kontroly, keď by ste spomenuli Česko, musel by som hovoriť to isté,” uviedol Marek Krajčí, pričom za adekvátny príklad uvádza Poľsko, kde je kapacita divákov taktiež na päťdesiatke. “Takže musíme sa inšpirovať od tých krajín, kde to naozaj funguje a kde tú koronavírusovú infekciu dali pod kontrolu a nie od krajín, ktoré idú rapídne hore a zdá sa, že to nebudú zvládať v ďalších týždňoch,” dodal.

Ako zároveň prezradil, krízu sa vláda snažila menežovať čo najviac regionálne, pričom opatrenia v rizikových regiónoch môžu dodefinovať regionálni hygienici. “Ten regionálny hygienik, pokiaľ posudzuje jedno, druhé, tretie podujatie a vie dobre nastaviť protiepidemické opatrenia, tak si myslím, že mal by mať tú možnosť dovoliť možno aj vyššiu účasť,” uzavrel minister zdravotníctva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj|Video: Tvnoviny.sk | Foto: Facebook/Marek Krajčí