Slováci zúria: Koniec svadbám nad 30 ľudí i hromadným podujatiam!

Dátum:

Marek Krajčí informoval v piatok 11. septembra verejnosť o nových opatreniach, ktoré prídu do platnosti od stredy 16. septembra. Ako uviedol, zakázané bude organizovať hromadné podujatia v prevádzkach verejného stravovania a v ubytovacích zariadeniach s miernymi výnimkami.

Minister zdravotníctva po rokovaní Pandemickej komisie vlády SR informoval, že od stredy 16. septembra dôjde k zákazu organizovať verejné podujatia s výnimkou svadieb a posedení po pohreboch. Kým v zelených okresoch môže byť v exteriéri najviac 200 ľudí, v interiéri sa ich môže na jednom mieste nachádzať maximálne 100. V oranžových a červených okresoch bude situácia prísnejšia, pričom na podujatiach v exteriéri môže byť 100 účastníkov a v interiéri 50.

Ako uviedol Marek Krajčí, svadby v červenom pásme sa obmedzia na kapacitu maximálne 30 ľudí. Do predmetnej zóny pandemická komisia zaradila okresy Bratislava, Nitra, Tvrdošín, Stará Ľubovňa a Michalovce. Medzi oranžovými okresmi sú Senec, Pezinok, Malacky, Liptovský Mikuláš, Šaľa, Nové Zámky, Považská Bystrica, Púchov, Prešov, Sabinov, Trenčín, Vranov nad Topľou. Minister taktiež dodal, že druhú vlnu pandémie koronavírusu spustili predovšetkým sociálne kontakty mladých ľudí

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TK

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...