Ostro sledovaný proces s Kočnerom a Zsuzsovou by sa mal vo štvrtok priblížiť do záverečného finále, pričom by mal padnúť verdikt súdu. V kauze ale môže nastať zvrat, keďže prokurátor nečakane v pondelok predložil nový dôkaz, ktorý by mal pochádzať z telefónu Zsuzsovej.

Aj keď sa mnohí nevedia dočkať štvrtkového súdu, ktorý má definitívne rozhodnúť o vine či nevine Kočnera a Zsuzsovej, zdá sa, že verdikt môže byť v nedohľadne. Už pri prvom nečakanom preložení termínu na september predsedníčkou senátu Špecializovaného trestného súdu Ruženou Sabovou začali viacerí uvažovať, čo sa mohlo stať. Nevedno, či s tým súvisí práve najnovšia informácia, no tá je poriadne šokujúca.

Prokurátor totiž v pondelok predložil súdu nový dôkaz, ktorý mala prokuratúra zrejme získať až teraz. Ide o ďalšiu analýzu dát z telefónu Aleny Zsuzsovej, pričom prokurátor navrhuje podľa informácií DenníkaN vrátiť kauzu do fázy dokazovania. Znamenalo by to, že rozsudok teoreticky nemusí padnúť ani o pár dní a celá vec sa môže vrátiť do štádia dokazovania. V prípade, ak súd dôkaz zamietne, však rozsudok možno budeme počuť.

Sabová potvrdila, že na súd dorazil dôkaz v rozsahu 65 strán. O obsahu spisu nemá zatiaľ bližšie vedomosti ani právny zástupca Daniel Lipšic. “Zatiaľ o tom informácie nemám ani neviem, v akom smere by sa malo dokazovanie dopĺňať, určite nás s tým súd oboznámi a potom sa k tomu vyjadríme,” uviedol. Štvrtkový súd však prebehne, pričom Zsuzsová už uviedla, že sa pojednávania nezúčastní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YouTube/SME