Sobota 6. apríl 2024 je dňom, kedy má viac ako štyri milióny voličov šancu prísť do volebných miestností a hlasovať za svojho favorita v 2. kole prezidentských volieb. Kedy bude známy víťaz?

Predpokladá sa, že hlasy budú sčítané o niečo rýchlejšie ako v 1. kole, a to z dôvodu, že teraz budú vo volebných komisiach sčítavať a zapisovať len hlasy pre dvoch kandidátov, čo je rýchlejšie, než pre desiatich.

„Časový nábeh priebežných výsledkov v druhom kole podľa skúseností z predošlých prezidentských volieb očakávame o niečo málo rýchlejší ako v prvom kole,” približuje hovorkyňa Štatisického úradu SR Jana Morháčová.

Ak sa zavrú volebné miestnosti o 22:00, a teda, nikde nenastane nejaký incident, pre ktorý sa predĺži volebné moratórium, približne okolo 1:00 ráno by mali byť sčítané všetky okrsky.

Avšak už okolo 23:30 by malo byť sčitaných cez 90% okrskov, a teda, už vtedy býva zvyčasjne o víťazovi jasno. Tentokrát sa ale očakáva najtesnejší výsledok v histórii, a teda, skutočne ani o tomto čase nemusí byť nič rozhodnuté.

Uhádli by ste? TOTO je najväčšie mesto, kde vyhral voľby Pellegrini!

Zdroj: Aktuality | Foto: Hitky