Peter Pellegrini bol pred začiatkom volieb favoritom číslo jeden na post prezidenta. Vyhrával prakticky všetky prieskumy, no pred druhým kolom je už aj podľa bookmakerom miernym favoritom jeho súper, a teda Ivan Korčok.

Kľúčový náskok si urobil Ivan Korčok očakávane v Bratislave, kde získal o 107 tisíc hlasov viac ako líder strany HLAS-SD. Celkovo pritom vyhral o 123 tisíc hlasov.

Ako sme vás informovali v prehľade hlasovania v krajských mestách, Ivan Korčok vyhral v každom z ôsmych, s výnimkou jediného dostal všade cez 50 percent hlasov.

V ktorých väčších mestách sa ale radoval Peter Pellegrini?

Najľudnatejším slovenským mestom, v ktorom získal Pellegrini viac hlasov ako Korčok, bola Prievidza. Tá je jedenástym najľudnatejším mestom Slovenska, čo znamená, že aj v Martine a Poprade vyhral Kočok. V Prievidzi získal 41,19% hlasov, zatiaľ čo jeho súper v 2. kole 39,69%. Rozdiel bol teda percentuálne malý, čo sa týka hlasov, rozdiel bol 288.

Ďalšími väčšími mestami, kde vyhral Pellegrini, bola Považská Bystrica (13. na Slovensku) a Michalovce (15. na Slovensku). V nich získal Pellegrini dokonca cez 47% hlasov. Z ďalších známejších miest uspel v Humennom, Topoľčanoch, Trebišove, Čadci či Dubnici nad Váhom.

To by bol debakel: Takto by to dopadlo, ak by sa volilo len v krajských mestách!

Zdroj: Voľbysr.sk, Hitky | Foto: IG/Peter.pellegrini