Niekdajší športový funkcionár zabil jazdou pod vplyvom alkoholu piatich mladých ľudí na zastávke MHD Zochova v Bratislave. Dušan Dědeček sa postavil pred okresného sudcu, ktorý ho nechal stíhať na slobode. Po sťažnosti prokurátora však v piatok o jeho prípade rozhodol Krajský súd v Bratislave.

Exšportový funkcionár po zabití piatich mladých ľudí na zastávke MHD čelí vyhrážaniu sa namierenému proti nemu i jeho rodine. Do nenávistných komentárov Slovákov sa následne obula známa moderátorka. Dušan Dědeček sa mal podľa internetom sa šíriacich fotografií posadiť opäť za volant, no polícia potvrdila, že išlo o hoax a nepravdivú informáciu.

Samotný obvinený uviedol, že sa po brutálnom čine už nedotkne alkoholu a rovnako nesadne do auta bez ďalšieho vodiča. Taktiež mal záujem pokračovať vo svojej práci pre nepočujúcich športovcov, ktorú nestihol dokončiť. Po tom, ako ho okresný sudca nechal na slobode, podal prokurátor sťažnosť.

O tej sa rozhodlo v piatok na Krajskom súde v Bratislave. Ako uviedol portál TVnoviny, sudca poslal Dědečka do preventívnej väzby z obavy, aby nepokračoval v trestnej činnosti, pričom sa už v minulosti dopustil 16 dopravných priestupkov. Šofér zo Zochovej aj dnes zopakoval, že je mu všetko ľúto, dobrovoľne odovzdal cestovný pas a nemá záujem sa vyhýbať spravodlivosti: “Nemám záujem sa vyhnúť trestu, ktorý prežívam už v sebe sám dlhé dni a noci,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Televízia Markíza