Na celom Slovensku sa v sobotu (31. októbra) začalo masívne testovanie krajiny na koronavírus, pričom situáciu okrem zapojeného personálu monitoruje i polícia. Tá na odberných miestach usmerňuje ľudí, dohliada na verejný poriadok aj bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke.

Slovensko aktuálne pristúpilo na celoplošné testovanie, pričom projektu sa zúčastňujú tisíce ľudí vo všetkých okresoch. Odberné miesta aktuálne praskajú vo švíkoch a na niektorých miestach sa kompikuje i doprava. Kým v Bratislave sú kompletne upchaté viaceré cesty (Budatínska, Panónska, Karloveská, Botanická, Miletičova, okolie Zlatých Pieskov), sťažená situácia nastala aj medzi zdravotníkmi či personálom. Len v Žilinskom kraji boli pred nástupom do služby z testovaných policajtov štyria s pozitívnym výsledkom, čo znemožnilo ich službu a museli byť nahradení.

Počas pilotnej akcie na Orave a v Bardejove sa do tímu dobrovoľníkov okrem iných pripojil aj premiér Igor Matovič, kým dnes sa medzi testujúcich pridal aj obľúbený komik Fero Joke. Vyštudovaný zdravotník o tom na sociálnej sieti vtipne informoval svojich priaznivcov, kde ich vyzval, aby sa neváhali prísť nechať otestovať. Ako však dodal, do politickej situácie ani testovania sa nechce miešať, no sám sa predmetného projektu zúčastní, a preto vyzval na súčinnosť aj ďalších zdravotníkov. Následne sa ráno prihlásil z odberného miesta, kde už kultúrnom dome očakáva množstvo Slovákov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/fero_joke