Inak ako obrovskou senzáciou a blamážou sa nedalo nazvať zaváhanie Maďarska v zápase 1.A divízie majstrovstiev sveta, keďže v stredu nestačilo na Rumunsko. Kurzy bookmakerov boli pritom rovnaké, ako bývali trebárs proti Maďarsku v elitnej divízii, keď hrali s Kanadou alebo inou veľmocou.

Maďari, ktorí mali byť zrejme hlavným favoritom na postup späť medzi elitu totižto podľahli Rumunsku 1:2, keď víťazný gól padol v čase 59:09. Maďari tak nevyužili možnosť odskočiť od súperov a pred záverečným víkendových dvojzápasom proti Taliansku a Slovinsku si urobiť oveľa lepšiu východickovú pozíciu.

Naopak, Rumuni, ktorí boli jasným kandidátom na zostup, sú teraz v hre o udržanie sa v druhej najvyššej divízii.

Prehru neuniesol maďarský hokejista Vilmos Galló patriaci k najväčším menám v zostave, veď už skoro dsaťročie hrá v najvyšších ligách vo Švédsku a Fínsku, ktoré sú v Európe azda najkvalitnejšie.

„Všetci členovia maďarskej hokejovej rodiny sú sklamaní zo stredajšej prehry. Vyjadrenie Vilmosa Gallóa bolo nehodné profesionálneho športovca. Čokoľvek sa pred zápasom stalo v šatni, malo zostať internou záležitosťou národného tímu.

Trénerský tím a hráči musia nájsť spôsob, ako sa zbaviť frustrácie, ktorú im táto prehra priniesla. Profesionálny štáb a členovia reprezentácie spolupracujú na tom, aby prekonali napätie a hrali s odhodlaním a srdcom, ktoré charakterizuje maďarské mužstvo,“ uvádza Maďarský zväz ľadového hokeja vo svojom vyhlásení.

Hráč sa následne ospravedlnil a vzal späť výroky, ktorými kritioval rozhodnutia trénera trabárs o zložení útočných formácií či štýlu hry. Aktuálne ale Maďarom neostáva nič iné ako vzomknúť sa a pokúsiť sa zabojovať o to, aby si rovnako ako v rokoch 2015 a 2022 ich krajina postúpila do elitnej divízie. Otázkou ostáva, či vinník ostane v ďalšou duely mimo zostavu alebo napriek jeho vyjadreniam bude nominovaný do nej.

Zdroj: Šport.aktuality.sk | Foto: YT/IIHF Worlds 2024, Flashscore