Podľa informácie, ktorú priniesol portál Sport.sk, Slovenský zväz biatlonu má problém s platením nákladov spojených s činnosťou biatlonistky Anastasie Kuzminovej. Na vine má byť Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Zväz totižto stále nedostal od ministerstva financie na top tím za rok 2018. Ide o sumu vo výške 50-tisíc eur. Hotel Anterselve, v ktorom bol realizačný tím ubytovaný počas predolympijského sústredenia, poslal zväzu upomienku kvôli nezaplatenej faktúre vo výške vyše 2-tisíc eur.

Šéf biatlonového zväzu Tomáš Fusko pre denník Šport povedal, že zo štátnej dotácie pre biatlon prijali prvú splátku, no celá suma nie je určená len pre reprezentáciu, ale napríklad i pre mládež. Napriek tomu, že z iných zdrojov zväz vyčlenil peniaze napríklad na platenie servisného tímu Kuzminovej, ďalšie náklady už uhradiť nedokáže.

Kuzminovci si musia niektoré náklady hradiť z vlastného vrecka. Momentálne sa Nasťa vo Fínsku pripravuje na pokračovanie Svetového pohára. Podľa jej manžela a trénera im zväz dlhuje približne 5-tisíc eur: “Naša trpezlivosť je na konci.”

K problému sa pre denník Šport vyjadrilo i samotné ministerstvo: “Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v tejto v chvíli nerozdelilo finančné prostriedky na takzvaný top tím na žiadneho športovca, ale snažíme sa o čo najskoršie pokrytie týchto nákladov. Ministerstvo rozdelilo v tomto roku medzi športové zväzy na uznané športy 44,76 milióna eur, pričom prvá splátka bola zaslaná zväzom k 31. januáru. Slovenskému zväzu biatlonu je pre rok 2018 schválená vypočítaná suma 538 253 eur. Ďalšie prostriedky (dotácie) sú toho času predložené na schválenie ministerke školstva (organizovanie podujatí, ocenenie športovcov), vrátane príspevkov na prípravu športovcov zaradených do top tímu. Okrem týchto prostriedkov poskytnutých ministerstvom sú ešte na prípravu vybraných športovcov poskytnuté aj ďalšie v rámci rezortných športových stredísk.”

Zdroj: sport.sk | Foto: facebook