Zamestnancov zoologickej záhrady Krefeld zastihla tesne po príchode nového roka mimoriadna tragédia. Zrejme v dôsledku pyrotechniky tu došlo k rozsiahlemu požiaru, ktorý absolútne zdevastoval pavilón opíc.

1. januára došlo v zoologickej záhrade Krefeld v Nemecku k fatálnej tragédii. Zaživa tu uhorelo viac ako 30 opíc, medzi ktorými boli dve gorily, šimpanzy, ale aj vtáky. Nešťastie prežili len dva šimpanzy, ktorých sa hasičom podarilo vyslobodiť a sedemčlenná rodina goríl umiestnená v neďalekej ohrade. Zdrvení zamestnanci počas noci aktualizovali stav, avšak pred šiestou hodinou ráno bolo jasné, že v pavilóne opíc už nie sú žiadne zvieratá.

“Je to najťažší deň v histórii krefeldskej zoo,” uviedol pre médiá riaditeľ Wolfgang Dressler. Zoologická záhrada je momentálne pre verejnosť zatvorená, a aj keď nie je známa presná príčina požiaru, na mieste sa našli 3 lietajúce lampióny šťastia. Na predmetoch boli ručne napísané novoročné priania napriek skutočnosti, že od roku 2009 je ich vypúšťanie v Severnom Porýní-Vestfálsku prísne zakázané.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Bild | Foto: FB/Zoo Krefeld