Robert Fico bol pred časom prichytený, ako doobeda opúšťa priestory luxusného Pálffyho kaštieľa vo Vinosadoch. Krátko na to opustila brány aj jeho priateľka. Teraz expremiér v liste vysvetľuje, ako sa do kaštieľa, ktorý je verejnosti neprístupný, dostal.

Robert Fico bol začiatkom júna prichytený, ako v doobedňajších hodinách opúšťa luxusný Pálffyho kaštieľ vo Vinosadoch. Expremiér, ktorý o svojom bývaní po vysťahovaní sa z Bonaparte rozpráva len veľmi nerád, odfičal na BMW z historického objektu, ktorý je verejnosti neprístupný. Krátko na to odišla s vozidlom aj jeho priateľka Katarína S., ktorá je čakateľkou na prokuratúre.

Médiá sa okamžite začali zaujímať o to, odkiaľ má mladá žena na bývanie v River Parku so svojím platom 600 eur, ako aj o to, z čoho zaplatil poslanec pobyt v kaštieli a navyše v čase protipandemických opatrení. Parlamentný výbor začal proti Ficovi konanie pre nezlučiteľnosť funkcií či poberanie neoprávnených výhod a teraz sa dočkal listu s vysvetlením. Pre Sme to potvrdil šéf výboru Richard Raši: „List dorazil asi pred dvoma týždňami. S obsahom listu sa jeho členovia postupne oboznamujú,“ dodal.

V liste ale Fico neukázal žiadne faktúry za pobyt a vysvetlenie má byť údajne dosť formálne, pričom nevysvetľuje ani to, ako sa dostal k rehabilitáciám a za koľko. Len včera pritom ostala verejnosť prekvapená, keď si na stôl vyložil luxusný mobilný telefón. Pred týždňami uviedol, že ponuku prijal od akéhosi známeho a prevádzku využíval kvôli problémom s tlakom. Dodal, že sa pozná so správcom aj záhradníkom objektu. Sám ale priznal, že kaštieľ nie je hotel ani rehabilitačné zariadenie.

Ficovým listom a vysvetlením sa bude výbor zaoberať budúci týždeň, kedy poslanci zahlasujú aj o ďalšom postupe voči expremiérovi. Predseda Smeru tak môže byť vyzvaný k predloženiu ďalších dokumentov alebo dostať pokutu. Tá sa môže v prípade nedôveryhodnosti vyšplhať až do výšky ročného platu, čo predstavuje približne 40-tisíc eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: Facebook/Robert Fico, YouTube/Denník N