Koronavírus zasiahol celý svet a vedci sa momentálne pokúšajú zistiť, ktoré skupiny obyvateľstva sú tými najviac ohrozenými. Výsledky doterajších štúdií priniesli prekvapivý poznatok. Ľudia s touto krvnou skupinou sa doposiaľ nakazili najčastejšie!

Pandémia koronavírusu zachvátila všetky krajiny, pričom najviac postihnutou je Čína a v Európe jednoznačne Taliansko. Na Slovensku, kde evidujeme 105 prípadov, by mal počet nových nákaz dosiahnuť maximum v máji či v júni. To, aký scenár však prebehne v našej krajine, bude do veľkej miery závisieť od poctivého nosenia rúšok ako aj nariadenej domácej karantény.

Vedci z čínskych laboratórií vo Wu-chane a Šen-čene však prišli aj na ďalší zaujímavý poznatok. Na vzorke 2 173 nakazených pacientov podľa ScienceFocus skúmali, ktorá krvná skupina u nich prevládala. Z vedeckých zistení vyplýva, že až 41 percent nakazených malo krvnú skupinu A, kým bežnú skupinu O len 25 percent pacientov. Rovnako odhalili, že aj zo skúmaných 206 obetí koronavírusu malo až 85 percent krvnú skupinu A.

Potvrdili tak, že práve ľudia so skupinou A sú viac náchylní na nebezpečný vírus, ktorý sa u nich prejavuje aj ťažšími symptómami ako u ľudí s iným krvnými skupinami. Upozorňujú, že títo obyvatelia potrebujú zvýšenú ochranu a starostlivosť. Zároveň dodávajú, že ľudia skupiny A nemajú dôvod panikáriť: “Ak máte krvnú skupinu A, nie je dôvod na paniku. Neznamená to, že sa stopercentne nakazíte. Tak isto ak ste skupina 0, neznamená to, že ste úplne v bezpečí. Stále si musíte umývať ruky a dodržiavať nariadenia úradov,” uvádzajú so slovami, že čakajú na potvrdenie výskumu ďalšími vedcami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sciencefocus.com │ Foto: Unsplash, Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky