Po tom, ako na Slovensku rastú ceny potravín, no aj energií, si budú musieť Slováci priplatiť aj za ďalšie služby. Zdražovanie nás čaká aj v prípade plynu, pričom vo štvrtok SPP oznámil, že Gazprom znížil výrazne dodávky. Najnovšie potvrdil zdražovanie aj obľúbený telefónny operátor, ktorý zdvihne ceny už o niekoľko dní.

Jeden z najväčších telefónnych operátorov na Slovensku ohlásil zdražovanie. Od 16. júla 2022 zdvihne ceny Orange, a to v Biznis portfóliu. Správu potvrdil pre Živé Aktuality samotný operátor: „Sme nútení od 16. júla 2022 upraviť ceny vybraných biznis služieb. Zároveň Vám však v paušále ponúkame aj vyššiu hodnotu,“ upresnili.

Ceny sa tak zvýšia pri volaniach do zahraničia, pričom programy budú drahšie o 1 až 5 eur mesačne. Programy za 70 až 100 eur mesačne zostávajú bez zmenenej ceny. Zdražie aj program Go 5, pri ktorom si priplatíte 1 euro, kým volania budú drahšie o 20 percent a objem dát sa zvýši z 0,1 na 0,3 GB.

Orange odstráni Nonstop balíky, pričom klienti prídu o prenos dát do ďalšieho mesiaca. Operátor tiež začne spoplatňovať volania do krajín EÚ v sume 0,03 eura za minútu, ktoré už nebudú súčasťou programu. Oproti tomu ponúkne zákazníkom viac dát, pomalý neobmedzený internet, ako i prístup do 5G siete k programu s cenou od 22 eur mesačne. Zmeny cien platia pre nových aj existujúcich klientov. V prípade nejasností môžu kontaktovať niektoré zo zákazníckych centier a ak s cenami nesúhlasia, od operátora môžu odísť bez sankcií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  zive.aktuality.sk │ Foto: YT/Orange Slovensko, Unsplash