Bývalého športového funkcionára Dušana Dědečka predviedla polícia vo štvrtok pred súd, ktorý ho nateraz necháva počas stíhania na slobode. Všetko však ešte môže zmeniť odvolací súd na budúci týždeň. Tieto slová mali navyše zaznieť v súdnej sieni!

Dušan Dědeček je zatiaľ stíhaný na slobode, o čom rozhodol štvrtkový súd, pričom sa všetko môže otočiť o týždeň na odvolacom súde. Podľa informácií portálu Noviny mal mať bývalý športový funkcionár za volantom v krvi okrem alkoholu aj omamné látky. Na súde sa pritom pred sudcom priznal k svojej vine.

Som pripravený niesť zodpovednosť za svoje konanie, pričom nikdy v živote som sa zodpovednosti nevyhýbal. Nebudem preto nikam utekať,” uviedol podľa Zregiónu. Vyjadril tiež úprimnú ľútosť nad svojím konaním: “Zničil som mladé životy a spôsobil som také dôsledky u rodičov týchto detí, ich priateľov a príbuzných, ktoré si neviem ani len predstaviť,” dodal so slovami, že ho ťaží svedomie.

Dědeček má podľa svojich slov trpieť taktiež nespavosťou: “Nemôžem spávať, ale späť to už vrátiť neviem, aj keby som veľmi chcel.” Dodal, že alkohol pritom užíva len príležitostne, približne 2-krát do mesiaca. Obvinený si z osudnej chvíle, kedy vyhaslo 5 ľudských životov, takmer nič nepamätá a nevie si vysvetliť, prečo v podjazde šliapol na plyn.

Svoj zostávajúci pobyt na slobode chce využiť na pomoc kolegom vo výbore: “Veľa vecí ostalo otvorených, ktoré bezo mňa nebudú vedieť dokončiť, čo by bola z môjho pohľadu naozaj škoda. Zároveň sú tu dvaja nepočujúci športovci, ktorých som dlhodobo pripravoval a potrebujem im zabezpečiť budúcnosť,” vypovedal. Zároveň dodal, že už bez vodiča nebude šoférovať vozidlo a alkoholu sa už údajne nedotkne. Napokon plánuje aj zmeniť svoj vzhľad, aby ho verejnosť nespoznávala na ulici. Uvažuje o odstránení brady, no aj o presťahovaní sa k príbuznému na inú adresu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: regiony.zoznam.sk, noviny.sk │ Foto: YT/Aktuality.sk