Monika Jankovská prekvapila všetkých prítomných, keď sa 19. augusta dostavila na trnavský súd vo veľmi zlom zdravotnom stave. Pojednávanie sa odročilo na september, no exsudkyňa poslala po advokátovi lekársky posudok, kde sú zverejnené príčiny, pre ktoré sa nemôže zúčastňovať pojednávaní. 

Niekdajšia štátna tajomníčka sa v stredu nedostavila na súdne pojednávanie na Okresný súd Trnava v medializovanej kauze Fatima. Monika Jankovská dala súhlas na proces v neprítomnosti, pričom jej právny zástupca Peter Erdös predložil sudcovi Rudolfovi Bottovi aj lekársky posudok obvinenej.

Podľa informácii portálu Aktuality napísala v minulosti Jankovská, že sa súdnych pojednávaní nemôže zúčastniť na odporúčanie lekára: “Nie som schopná sa zúčastniť, najmä po psychickej stránke. Môj ambulantný lekár mi neodporúča účasť na úkonoch,” uviedla vyšetrovateľovi.

Advokát Jankovskej na stredajšom súde citoval priamo zo znaleckého posudku, ktorý si spolu s klientkou nechal vypracovať. “Je vyčerpaná, v depresii, má psychické problémy, nevie zvládnuť bežné situácie, nazdáva sa, že jej život nemá zmysel, má suicidálne myšlienky,” prečítal. Na záver pridal aj ďalšie detaily z psychiatrického posudku Jankovskej: “Nevie sa tešiť z ničoho, budí sa, má nočné mory, vidí pred sebou celu a vyšetrovateľa, ktorý sa jej smeje do očí,” uviedol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YT/Denník N, Aktuality.sk