Hrdinovia dnešných dní, zdravotníci. Tento prívlastok si zaslúžia najmä kvôli mimoriadnemu pracovnému nasadeniu v nepriaznivých časoch koronavírusu. V pracovných smenách oblečení v špeciálnom odeve často slúžia aj 24-hodinové služby, sú odrezaní od rodiny a prichádzajú do kontaktu s vážne nakazenými pacientmi ochorenia Covid-19. 

Mimoriadne preťažený personál v nemocniciach zdvihol zo stoličiek vládu Igora Matoviča. Tá sa pre týchto ťažko pracujúcich zdravotníkov a všetkého ďalšieho personálu na Covid oddeleniach rozhodla pre finančné odmeny. “Dnes by mali nemocnice vyplácať príplatok vo výške cca 0,70 € za jednu tam odpracovanú hodinu. Od dnešnej polnoci ho zvyšujeme na 10-násobok, t.j. 7 € za hodinu,” uvádza Igor Matovič.

Ťažko skúšaný personál na preťaženom oddelení si tak finančne prilepší o slušnú sumu peňazí, nakoľko ich služby vysoko prevyšujú ich štandardné pracovné doby. “Prečo? Lebo si teraz nikto iný nezaslúži našu všemožnú podporu viac, ako títo naši hrdinovia dnešných dní. Denne im pod rukami zomierajú obete našej ľahostajnosti a sebectva … A oni napriek totálnemu vyčerpaniu bojujú za zdravie a životy. Viem, že finančná podpora je v tejto chvíli pre nich osobne tá najmenej dôležitá, napriek tomu verím, že veľmi správna,” hodnotí premiér, a zároveň zdravotníkom vyjadruje vďačnosť. Ľudí naďalej vyzýva, aby boli zodpovední a dodržiavali opatrenia, ktoré majú byť cestou k odľahčeniu personálu v nemocniciach.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic | Foto: pxhere.com, IG/nemocnica_detom, FB/Igor Matovic