Len deväť dní pred parlamentnými voľbami Slovensko šokuje pravicová strana, ktorá sa rozhodla odstúpiť. Verejnosť a najmä svojich voličov vyzvali, aby svoje hlasy pri urnách odovzdali strane Sloboda a Solidarita.

Deväť dní pred parlamentnými voľbami 2020 je opäť rušno, pričom len pred 3 týždňami vypukol škandál s volebnou korupciu. Pravicová strana Hlas pravice sa rozhodla vo štvrtok odstúpiť a skončiť svoju kandidatúru. Vo verejnom videu vyzvali svojich voličov, aby hlasy odovzdali strane Sloboda a Solidarita, s ktorými pociťujú najväčší prienik vo volebnom programe.

Vyhlásenie podal za prítomnosti Richarda Sulíka predseda strany Ondrej Matej: “Priatelia, robíme to pre budúcnosť našich detí, robíme to pre Slovensko. ODSTUPUJEME vo voľbách V PROSPECH SaS. Tieto voľby sú kľúčové, aby sme porazili SMER a ukončili éru 12-ročného rozkrádania, vlády oligarchov a korupcie na Slovensku. Preto Hlas pravice odstupuje z volieb v prospech strany Sloboda a Solidarita. S touto stranou máme najlepšie programové prieniky, ich program je najlepší a nemajú korupčné škandály. Zároveň sme sa dohodli na tom, že v budúcej vláde bude Sloboda a Solidarita presadzovať jeden z najdôležitejších bodov NÁŠHO programu a tým je SPRAVODLIVÁ ROVNÁ DAŇ,” uvádza.

Strana Hlas pravice tiež dodáva, že nekončí, ani sa so stranou SaS nespája. Podľa vlastných slov ide Matejovi o “vyhnanie Smeru a mafie s ich tonou korupčných škandálov”. Strana sa počas zverejnených prieskumov vyšplhala na úroveň 0,2 % potenciálnych voličov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj  │ Foto: Facebook/Sloboda a Solidarita, YouTube/SME, Hlas pravice