Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zasahovali včera (20. apríla) v ranných hodinách na pozemku bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Vážnemu obvineniu čelí aj Robert Fico, ktorý má však ochranný štít v podobe Národnej rady SR. Obaja sú ale obvinení zo závažných trestných činov.

Robert Kaliňák a Robert Fico sú momentálne obvinení zo založenia zločineckej skupiny a z ohrozenia daňového tajomstva. Kým exminister vnútra sa už nachádza vo vyšetrovacej cele, šéf smerákov si užíva slobodu a nešetrí kritikou na adresu vládnych predstaviteľov na čele s prezidentkou.

Polícia sa pred pár hodinami rozhodla zverejniť postup, akým bol zadržaný Kaliňák, aby zamedzila akýmkoľvek dezinformáciám či konšpiračným teóriám. Je zarážajúce, že expolitik už čakal na príslušníkov NAKA pred svojou chatou, keďže ho vyšetrovateľ telefonicky kontaktoval. Práve na tomto mieste bol na rybačke s oboma synmi a manželkou.

50-ročný muž dostal do rúk uznesenie o vznesení obvinenia a následne mu vyšetrovatelia oznámili, že je zadržaný. Podľa stanoviska polície nebolo nutné použiť žiadne donucovanie prostriedky a Kaliňák mohol hneď zavolať svojim obhajcom. ,,Po zadržaní bolo obvinenému umožnené, na jeho žiadosť, rozlúčiť sa s rodinnými príslušníkmi,“ uvádza sa na sociálnej sieti. Zdá sa, že voči rodákovi z Bratislavy boli vyšetrovatelia viac ako ohľaduplní v porovnaní s inými zadržanými, ktorým boli vykopávané dvere či zničený súkromný majetok.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Polícia SR  |  Foto: YT/Smer-SD, HNtelevízia