V stredu v ranných hodinách zadržala NAKA bývalého ministra Roberta Kaliňáka. Obvinený je aj poslanec a šéf Smeru Robert Fico, no s jeho zadržaním sa musí počkať kvôli súhlasu Národnej rady. Obidvaja politici majú na krku obvinenie v závažnej kauze.

Ako informuje na sociálnej sieti slovenská polícia, NAKA obvinila osoby R.F., R.K. a M.P. V rámci územia SR tak boli v stredu vykonávané viaceré akcie. Monika Tódová z Denníka N odhalila, že sa jedná o bývalého ministra Roberta Kaliňáka, ktorého NAKA priamo zadržala, ako aj o advokáta Mareka Paru. Tretia obvinená osoba je Robert Fico.

Šéf Smeru však zatiaľ zadržaný byť nemohol, keďže podľa Ústavy poslanca nemožno vziať do väzby bez súhlasu Národnej rady. O žiadosti so súhlasom rozhodne mandátový a imunitný výbor a následne bude o súhlase rokovať urýchlene Národná rada. Obvinení majú byť v súvislosti s kauzou Očistec. Kaliňák a Fico sa podľa vyšetrovateľov mali stať súčasťou zločineckej skupiny na polícii, ktorá mala chrániť “našich ľudí” a vyšetrovať osoby nepohodlné pre Smer. Taktiež majú na krku obvinenie z ohrozenia daňového tajomstva.

Kaliňák už nie je súčasťou parlamentu, no naďalej figuruje v predsedníctve Smeru a okrem toho ako advokát zastupuje Bödöra v kauze Dobytkár, obvineného Výboha či Brhela. Marek Para rovnako zastupuje Bödöra, ale aj Mariana Kočnera. Kaliňák a Fico s priateľkou sa pritom nedávno vybrali na spoločný výlet súkromným lietadlom. O veci má rozhodovať sudca Michal Truban, hoci sa nevie, či mu prípad ostane pre námietky zaujatosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  dennikn.sk, FB/Polícia Slovenskej republiky │ Foto: FB/Robert Fico