Niekdajšia hviezda televíznych obrazoviek Oliver Andrásy sa v poslednom období začal pravidelne vyjadrovať k citlivým témam, ktoré hýbu spoločnosťou. Jeho názory sú však poriadne kontroverzné a neraz pobúrili Slovákov.

Oliver Andrásy bol pred pár dňami hosťom v diskusnej relácií redaktorky Zuzany Kovačič Hanzelovej, s ktorou rozoberal niekoľko vážnych tém, pričom slovenský zabávač otvorene prejavil svoje názory. Opäť hovoril o potratoch, s ktorými absolútne nesúhlasí, pričom je presvedčený, že je dôležité zachrániť každý jeden ľudský život.

Následne však prekvapil samotnú moderátorku, keď vyhlásil, že ľudstvo umelým udržiavaním slabých jedincov pri živote degeneruje. „Ja si teraz robím rodokmeň a vidím, že moji predkovia, a verím, že aj mnohých iných predkovia, mali 10 – 12 detí, ale prežili 2 – 3. Tak fungoval svet. A predpokladám, že tie 2 – 3, čo prežili, boli také najživotaschopnejšie a tým pádom ten genofond toho ľudstva sa vylepšoval,“ povedal humorista.

Bývalá hviezda relácie Aj múdry schybí hovorila o prirodzenej selekcií v prírode, kedy prežije len najsilnejší jedinec. „Ale teraz tí lekári vedia zachrániť aj plod, ktorý keď bude pokračovať, tak to ľudstvo bude degenerovať. Medicína nemá právo zabiť niekoho, ale má právo držať pri živote. Ja neviem, je podľa vás dobré, čo robia s tým Schumacherom, že ho držia 10 rokov na prístrojoch?“ spýtal sa Kovačič Hanzelovej.

Vyjadrenia Andrásyho pobúrili mnohých Slovákov, ktorým sa narodili deti predčasne alebo sa im narodilo mŕtve bábätko. Nesúhlas neskrývalo ani Občianske združenie Malíček, ktoré podporuje rodiny s predčasne narodenými deťmi, pričom slová zabávača označilo za extrémistické a nehumánne.

Vyjadrenie OZ Malíček

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/SME  |  Foto: YT/SME, FB/Oliver Andrásy, Malíček, podporujeme rodiny s predčasne narodenými deťmi